Akcie a výlety v Nízkych Tatrách

Pre firmy ponúkame kombináciu školenia a aktívneho pohybu v prírode. Vynikajúca domáca kuchyňa s príjemným večerným posedením na chate. Pri cyklo-túrach ponúkame možnosť návštevy typického salaša v okolí Nízkych Tatier, alebo Rudohoria dostupného len terénnym autom, kde si môžete zakúpiť salašnícke výrobky (oštiepky,žinčica,syry…).

Krátky film o Čiernohronskej železničke

Jazda čiernohorskou železničkou

Typ na celodenný výlet do Slov.Rudohoria v letných mesiacoch. Pre rodiny s deťmi aj dospelých – Jazda Čiernohorskou železničkou v Čiernom Balogu, vláčikom do vydrovskej doliny. Prechádzka cca 2 – 3 km po náučnom chodníku v Lesníckom skanzene – Vydrovo. V jarných a letných mesiacoch 1.5 – 30.9 prevádzkujeme Drevenicu „U Handeleca“ vo vydrovskej doline pri obci Čierny Balog v Slovenskom Rudohorí. Bufet sa nachádza na konečnej stanici Čiernohronskej železničky a v areáli Múzea v prírode – lesnícky skanzen. Ponúkame Vám typ na rodinný výlet s deťmi kombinovaný s vláčikom a turistikou, alebo bicyklom. V drevenici U Handeleca varíme slovenské, domáce jedlá a špeciality. Pre ubytovaných hostí 10% zľava na jedlo. V tejto oblasti ponúkame tiež možnosť dopravy (dovoz a odvoz) kombinovaný so stravou, alebo piknikom v prírode.

bike

Turistika a Cykloturistika

Tip na pešiu turistiku: Jarabá > Čertovica > Lajštroch >Štefánikova Chata > Ďumbier a späť Kumštovou dolinou – 25km cca 6-8 hod. Druhá trasa: Srdiečko > Chopok > Ďumbier > Štefánikova chata > Kumštova dolina – 24 km cca 6-8 hod.
Ďalej v okolí je množstvo krásnych terénov pre horské bicykle. Nenáročná trasa  v Slov. Rudohorí > odvoz do najvyššie položenej dediny v stredoslovenskom kraji – Sihla a Lom nad Rimavicou. Trasa dlhá približne 27 km kamenistou dolinou do Hronca. Ďalej druhá trasa Hrončianskou dolinou popri trase čiernohronskej železničky, až do vydrovskej doliny – Chvatimech > Čierny Balog cca 19 km. V obidvoch prípadoch obed v Čiernom Balogu v kolibe Vydrovo – Handeľské špeciality. Vieme zabezpečiť požičanie bicyklov, skialp výstroje a snežníc.

splavovanie-rieky

Splavovanie riek Hron a Belá

Apríl – Máj – rafting Belá Západné Tatry.
Máj-September – Splavovanie Hrona podľa stavu vody úsek: Beňuš-Šálková

aaa

Lyžovanie a skialpinizmus

Lyžiari a snowboardisti si prídu na svoje, len niekoľko km od našej chaty sa nachádza množstvo znýmych lyžiarskych stredísk. Medzi najznámejšie patrí:

  • Chopok Jasná,
  • SKI centrum Mýto pod Ďumbierom
  • SKI centrum Tále
  • STIV Čertovica

Kalendár podujatí v obci Čierny Balog

Mesiac:Podujatie: Miesto:
Február„Už sa fašiang kráti“ – fašiangový festivalČierny Balog – Kultúrny dom
MájOtvorenie sezóny Čiernohronskej železniceČierny Balog – Vydrovská dolina
MájOtvorenie Lesníckeho skanzenu Čierny Balog – Vydrovská dolina
JúlDeň stromuČierny Balog – Vydrovská dolina
AugustPochod vďaky po stopách SNPKlenovský Vepor
SeptemberBalocký bačovský deňČierny Balog – Kultúrny dom
OktóberPietny akt v Symbolickom lesníckom cintoríneČierny Balog – Lesnícky skanzen
NovemberKatarínske dni Čiernobalockej kultúryČierny Balog – Kultúrny dom

Pre viac info si pozrite web obce Čierny Balog.