Chata Jarabatá – Ubytovanie v Nízkych Tatrách

Chata Jarabatá – drevenica v hornej časti obce Jarabá 870 m n/m v blízkosti cesty prvej triedy, v bývalej baníckej a drevorubačskej dedine. Obec sa nachádza na južnej strane strane Nízkych Tatier, 6 km od horského lyžiarskeho strediska Čertovica. Ďalšie rekreačné strediská: 6 km Mýto pod Ďumbierom , 18 km Chopok Juh , 10 km Tále, kde je vybudované aj golfové ihrisko.

Chata Jarabatá celoročne otvorená denne od 8:00-22:00 hod (Hostinec)
Kategorizácia: turistická ubytovňa.

Stravovanie:

Chata rodinného typu s domácou slovenskou kuchyňou horehronské a handelské špeciality, cez deň rýchle jedlá, husté polievky, guľáše, halušky, pirohy.
Jedlá na objednávku: špeciality z hydiny, bravčoviny, hovädziny, jeleniny, baraniny, jahňaciny.

Stravovanie je možné aj v Reštaurácii Železnička na Čiernom Balogu – http://restauraciazeleznicka.sk

Spoločenské akcie:

Možnosť spoločenských akcíí do 35 osôb. Otváracie a zatváracie hodiny podľa priania ubytovaných hostí, stravovanie podľa dohody s personálom, podľa chuti a časovej možnosti kuchyne. Pri spoločenských akciách možnosť výberu živej hudby: ľudová, moderná – rocková alebo podľa požiadaviek DJ chatár alebo turista, pri živej hudbe cenová relácia podľa typu hudby a dĺžky hrania.

Ubytovanie:

Nad hostincom sa nachádza turistická ubytovňa pre 18 osôb. Pri tomto počte hostí je optimálne spanie max 3 dni. Platí sa za osobu. V zimnom období lyžovačiek, podľa dohovoru s chatárom.

Turistika:

Chata sa nachádza na hlavnom ťahu cesty prvej triedy Horehron-Liptov (na južnej strane Nízkych Tatier). Nadmorská výška a položenie dediny ponúka veľa možností, na aktívny oddych počas celého roka. V letnom období -Turistika, cyklistika, splavovanie Hrona a Belej, tenis, golf, zber lesných plodov. V zimnom období Lyžovanie, ski-alpinizmus, bežkovanie, sánkovanie a iné. Od nás si môžete naplánovať turistiku, cyklistiku, skialpinistickú túru, bežkovú túru a po dohovore s chatárom vás radi odvezieme tam kde nás požiadate. Personál chaty vám ochotne poradí s vašimi túrami a pri väčších skupinách vás aj budeme sprevádzať, prípadne vám doručíme skúseného sprievodcu, horského vodcu na vodu inštruktora.
Všetky terény sa nachádzajú v nenáročných oblastiach, s vynikajúcimi snehovými podmienkami. Cesty sú vynikajúco upravené na horské bicykle s novým značením a mapami.
Strategická poloha chaty, od ktorej nieje nikde ďaleko, ponúka jedno-denné výlety do lokalít, slov. Rudohorie , Slov. Raj, Vysoké Tatry, Západné Tatry,  spojené s návštevou termálnych kúpalísk na Liptove.
V chate sa nachádzajú 4 izby (3, 4, 5, 6 posteľové). Na chate je aj možnosť núdzového ubytovania vo vykurovanom podkroví vo vlastnom spacáku. Sociálne zariadenia sú v chate dve (spoločné).

V chate je ústredné kúrenie na pevné palivo, drevo a v jedálni krb.
V suteréne je k dispozícii uzamykateľná miestnosť (lyžiareň + sušiareň) na lyžiarky a podobne. V lete na bicykle.
Televízia a DVD-video prehrávač sa nachádza v jedálni pri krbe.
Pri chate je parkovisko pre 17 aut, v zime udržiavané.

Jarabá je prevažne chatová oblasť. Ponúkame ubytovanie na chate Jarabá, ktorá sa nachádza v dolnej časti obce, s rovnakým počtom izieb aj ubytovaných hostí. Možnosť vlastného stravovania. Spoloč.miestnosť s kuchynkou. Kombinované Kúrenie elektrika+drevo, parkovisko pre 5 áut.Možnosť opekania, grilovania.

Pri Chate začínajú dva turistické chodníky, ktoré sa napájajú na hlavný hrebeň. „Červená značka“ Nízkych Tatier, ktorá sa tiahne od východu (Kráľová Hoľa (1948 m.n/m) až po Donovaly – cca 100 km.
Veľmi pekná je turistická trasa Kumštovou dolinou do Kumštovového sedla na Lajštroch, Čertovicu a „starou cestou“ na Jarabú – cca 12 km, asi 5 hodinový okruh. Tieto chodníky sa využívajú aj v zimnom období na peknú a nenáročnú skialpinistickú túru.